444 9 925
k.yazici@yazicigrup.com
1955 yılından bu yana...

Yazıcı İnşaat, Hasan Yazıcı’nın 1954 yılında Trabzon’dan iş hayatına atılmak üzere yaptığı göçle başlamıştır. Başlangıçta taşeron olarak çalıştığı sektörde, daha sonra çok ortaklı olarak, en son ise Yazıcı Ailesi ile yapı sektöründe konut ve işyeri projelerine imza atmıştır.

80’li ve 90’lı yıllar arasında ise Karadeniz Ticaret isimli firma-nın inşaat malzemeleri satış masası ile Vitra Toprak, Çanakkale Seramik ve Demir Döküm gibi sektörün önde gelen firmalarıyla çalışmıştır. Bu adımla ulusal çizgide söz sahibi olan Yazıcı İnşaat, Ankara Kavaklıdere’deki Seğmen Otel ile de 20 yıldır turizm hizmetine devam etmektedir.

Yazıcı İnşaat aile şirketi, Ankara’da inşaat sektörüne şekil vererek, günümüzde yeni projeleri hayata geçirmektedir. Hasan Yazıcı’nın miras bıraktığı ilkeli ve ahlaklı şirket politikasıyla insanlara yeni, nice 10.000 konutlara doğru yuvalar kazandırmaktan gurur duyar.

MİSYON

Şirket kurucumuz Hasan Yazıcı’nın geleneği ile önce müşteri güvenini kazanmayı sonra da sağlam, çevreci, gelişime açık ve çağdaş yaşam alanları yaratmayı amaçlıyoruz. Bu çerçevede insanlığın tarih boyu amaçladığı yuva ihtiyacını en doğal, teknolojik ve modern olanaklarla karşılamak için çalışıyoruz. Ayrıca hizmetimizi sunarken insanın sportif, sosyal ve kültürel değerlerini önemsemeyi görev ediniyoruz. Bunun sonucunda gelecek nesillere daha yaşanabilir bir ortam hazırlayacağımıza inanıyoruz.

VİZYON

Yarım asırlık deneyimimizin bize verdiği enerjiyi doğru kullanarak; kendine özgü, yeniden yapılanabilen konut ve iş yeri alanlarının yaratılması amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz. 50 yıl boyunca hizmet ettiğimiz, iş ortaklarımız ve ailelerin güvenine sahip çıkacağız. Yapı sektöründe daha çevreci, daha sosyal yaşam alanları üreteceğiz. Bu ilke ile ilerlediğimizde dünya üzerine yapacağımız küçük katkıların aslında ne kadar büyük artılar sağlayacağını biliyoruz. Çünkü inanıyoruz ki; üreteceğimiz her hizmet, üretim yapabilecek yeni insanları tetikleyecek. Bu üretim zinciri, insanlığın gelişimine katkı olacak. Bu amaçla sağladığımız her hizmeti detaylı düşünüp bu şekilde ortaya koyuyoruz.

HEDEFLERİMİZ

Misyonumuz ve onun yarattığı vizyonumuz doğrultusunda yapı sektörüne uzun yıllar hizmet etmek hedefindeyiz. Şu ana kadar İnşaat ve Turizm sektörlerindeki çalışmalarımızla oluşturduğumuz güveni yeni nesillere taşımayı ve bu hizmeti Türkiye’nin her bölgesiyle paylaşmayı amaçlıyoruz. Tüm bu hedeflerin ulusal ve uluslararası düzeyde “kalitesi daha yüksek bir yaşam” yaratacağına inanıyoruz.